Zamestnanci spoločnosti Royal Mail tvrdia, že ich akcie boli sabotované

Od oznámenia dňa 1. októbra klesli akcie o 28%. Kráľovská pošta však nemala inú možnosť, ako povedať mestu, akonáhle dosiahne zisky nižšie.
Približne 145 000 pracovníkov pošty čakalo päť rokov na predaj voľných akcií, ktoré im boli poskytnuté v čase privatizácie.

burza

Spoločnosť Royal Mail zdieľa výstrahu na zisku
Pondelok je prvý deň, kedy môžu predať svoje podiely bez toho, aby museli platiť daň alebo národné poistenie.
Akcie klesli o 45%, keďže v máji tohto roka dosiahli maximum 632p, pričom niektorí zamestnanci videli, že hodnota ich podielov klesla o viac ako 2500 libier. Akcie sú teraz len 13p nad pôvodnou cenou za floatáciu 330p.
Des Arthur, poštár z Coventry, bol jedným z tých, ktorí sa sťažovali na oznámenie spoločnosti mestu. "Časový rozvrh by sa mohol považovať za mimoriadne cynický," povedal pre BBC. "Vyzerá to, že to nie je správne.
Komunikácia pracovníkov únie (CWU) uviedla, že stovky ďalších zamestnancov vyjadrili svoj hnev.

"Naši členovia si určite uvedomujú, že je to len tak, aby sa vylúčilo, čo by dostali, keby predali svoje akcie," povedal Terry Pullinger, zástupca generálneho tajomníka CWU.
"Viete, aké sú ľudia, ľudia v niektorých ohľadoch už tieto peniaze už strávili v očakávaní."
'Šťasný'
Kráľovská pošta povedala, že chápe sklamanie, ktoré cítili jej zamestnanci, ale povedal, že nemá na výber, kedy uvoľní varovanie o zisku.
"Mali sme povinnosť povedať trhu a to sme robili," povedal hovorca BBC. "Medzi tým a bezplatnými podielmi neexistuje žiadna súvislosť." Spoločnosť však povedala, že každý, kto by predvolene predával svoje akcie pred 1. októbrom, by mohol zrušiť svoje transakcie.
Ostatní zamestnanci uviedli, že sú šťastní, že dostali na prvom mieste bezplatné akcie. "Nie som naštvaný," povedal Adam Alarakhia, poštár z Leicesteru, ktorého podiel je teraz okolo 2700 libier. "Cena bude opäť stúpať v našom náročnom období."

schránka

Mali by zamestnanci predať?
Väčšina maklérov má Royal Mail akcie ako "predať" – inými slovami, očakávajú, že akcie budú ďalej klesať. Berenberg má cieľovú cenu 3 libry. Ale čím ďalej padajú, tým vyšší je percentuálny výnos. V súčasnosti je ročná dividenda zdravá 7%.
V skutočnosti zatiaľ zamestnanci, ktorí dostali plnú alokáciu, získali 850 libier, uviedla spoločnosť Royal Mail a vykompenzovala niektoré z ich teoretických (papierových) strát.
 
"Manažment nedávno opätovne potvrdil svoj záväzok zvýšiť dividendu v priebehu času, ale s nárastom investícií pravdepodobne stúpne, je ťažké zistiť, do akej miery to môže ísť," povedal Nicholas Hyett z Hargreaves Lansdown.

Zamestnanci spoločnosti Royal Mail tvrdia, že ich akcie boli sabotované
4.7 (93.04%)23