Prezident spoločnosti Microsoft usiluje o ukončenie amerického technologického zákazu

Prezident spoločnosti Microsoft usiluje o ukončenie amerického technologického zákazu

Huawei bola v máji Trumpovou administratívou zaradená na čiernu listinu kvôli tvrdeniam, že predstavuje hrozbu pre bezpečnosť USA.
To americkým spoločnostiam bráni v poskytovaní ich najnovších technológii.
Brad Smith neverí, že by americká bezpečnosť bola narušená tým, že by zákazníkom spoločnosti Huawei umožnili používať jej operačný systém alebo kancelárske aplikácie. Vlády na celom svete sa budú zaoberať potrebami národnej bezpečnosti.Značka Huawei.jpg
Americký minister obchodu Wilbur Ross uviedol, že jeho ministerstvo vydá licencie na oslobodenie spoločnosti od zákazu predaja technológie spoločnosti Huawei, pokiaľ nebude existovať hrozba pre americkú národnú bezpečnosť.
Nemalo by to vplyv na osobitnú objednávku USA Donalda Trumpa, ktorá účinne zakázala predávať zariadenia 5G telekomunikačným sieťam USA.
Zdá sa však, že obchodné oddelenie nevydalo žiadne takéto licencie napriek prijatia viac ako 100 žiadostí. Výsledkom bude, že sa uvedie na trh najnovší vlajkový telefón pre Android bez niektorých kľúčových aplikácii Google vrátane služieb Youtube, Mapy a obchodu Play.
V obchodoch, kde sa predávajú telefóny plánujú ponúkať službu, ktorá používateľov učí ako načítať softvér spoločnosti Google samotným Mate 30.
Pán Smith od Apple a ďalší boli viac vystavení tejto hrozbe, obavou je ako môžu byť ovplyvnené výskumné partnerstvá. V Číne nemajú taký veľký podnik ako niektoré iné technologické spoločnosti. V Číne sa generuje iba 1,8% výnosov spoločnosti Microsoft.
Analytici tvrdia, že spustenie bez aplikácie Google v Európe bude veľkou ranou. Užívatelia sú zvyknutý na hlavné aplikácie ako Mapy a Youtube, bez nich sa Huawei telefóny zdajú menej lákavé.Vlajka USA.jpg
Je možné vytvárať zariadenia so systémom Android bez zapojenia spoločnosti Google. Spoločnosť Amazon to robí pomocou svojich tabliet Fire, ktoré sa nedodávajú s touto spoločnosťou.
Ďalšou obavou je, že by sa nemohli spájať výskumní pracovníci univerzity Cambridge alebo na západnom pobreží Spojených štátov alebo v Pekingu alebo Bagalore. Naďalej sa budú hľadať riešenia, ktoré svet potrebuje.