Podvodníci zneužívajú viacjazyčné doménové mená

Non-anglické znaky umožňujú podvodníci vytvoriť "lookalike" stránky s názvami domén takmer nerozoznateľné od legitímnych.
 
Farsight Security našiel podvodné stránky, ktoré vystupujú ako banky a poradcovia pre pôžičky. Ďalšia firma zaznamenala zneužívanie značiek pre deti ako Lego a Haribo.

data
 
Smartphone obrazovky dať užívateľom v ohrození, pretože robia lookalikes ťažké na mieste.
 
Cielený útok
Správa Farsight Security sa zaoberala viac ako 100 miliónmi doménových mien, ktoré používajú neanglické znakové sady – zavedené tak, aby sa sieť stala známejšou a použiteľnou pre neanglicky hovoriace národy – a zistila, že je to jedinečných 27%, čo poukazuje na prevládajúce používanie internacionalizované názvy domén.
 
Tiež odkrylo viac ako 8000 homografií doménových mien, alebo lookalike doménových mien, znakov, ktoré predstavujú alebo obsahujú top globálnu značku.
 
Zakladateľ spoločnosti Farsight Paul Vixie, ktorý napísal veľkú časť softvéru, ktorý je základom doménových mien, povedal: "Akýkoľvek malý písmenný znak môže byť zastúpený až 40 rôznymi variáciami."
 
A mnoho internacionalizovaných verzií pridalo len malú škvrnu alebo značku, ktorú nebolo ľahké vidieť.
 
Eldar Tuvey, zakladateľ a šéf bezpečnostnej spoločnosti Wandera, povedal, že tiež zaznamenal nárast phishingových domén pomocou rôznych spôsobov vytvárania znakov.
 
Najmä bolo vidieť takmer zdvojnásobenie počtu podvodných domén vytvorených pomocou kódovacieho systému nazývaného punycode počas posledných niekoľkých mesiacov.

počítač
 
A phishingové gangy používali správy odoslané prostredníctvom mobilných aplikácií, aby zvádzali ľudí, aby klikli na podobné prepojenia.
 
"Zameriavajú sa na konkrétne skupiny," povedal pán Tuvey.
 
A výskum zistil, že ľudia boli trikrát pravdepodobnejšie, že padnú za podvod phishingu, ktorý sa objaví na ich telefóne.
 
"Ak chcete niekomu fiškovať, musíte ich raz oklamať," povedal pán Tuvey. "Sklamanie je do inštalácie malware je oveľa viac práce."

Podvodníci zneužívajú viacjazyčné doménové mená
4 (80%)5