Nádherné kovania na dvere


Bývanie v súčasnosti sa vyznačuje používaním mnohých materiálov, ktoré by sme v minulosti označili ako technické a v domácnostiach neboli zastúpené až v takom rozsahu ako je to dnes. Priečky a deliace steny už nie je potrebné stavať z ťažkých materiálov ako je tehla či betón, sklo ich dokonalo nahradí.

dvere z dreva

Mnohoraké podoby skla

Zo skla vieme vyrobiť mnoho súčastí zariadenia bytov čo domov alebo kancelárskych priestorov, vždy splní svoj účel a vyzerá výborne. Priestoru dodá práve to, čo od neho očakávame: moderný štýl, priestrannosť, presvetlí ho, je praktické, bezúdržbové a ľahko zmontovateľné. Takmer v každej domácnosti sa nachádza sprchovací kút so sklenenou zástenou, v rodinných domoch to môžu byť zábradlia či posuvné steny alebo prístrešky na terasách a každý z týchto prvkov si vyžaduje niektorý z množstva typov kovanie na sklenené dvere.

 

Pri montáže niektorého zo spomínaných prvkov a na jeho sfunkčnenie sú potrebné aj tieto súčasti:

-bodové úchyty sklenených panelov

-rôzne dverové a montážne profily

-dverové úchyty (madlá), zarážky

-cylindrické vložky

-dverové rámy rôznych profilov

-posuvné systémy, horné a spodné koľajničky, dorazy, posuvný teleskopický systém

-príslušenstvo k sprchovým kútom

-príslušenstvo k skleneným stenám

-podporné konzoly sklenených prístreškov, tiahla, kotvenia,

-tesnenie medzi sklá, padací prah posuvných dverí a podobne

moderné schody

Žiadaný v akýchkoľvek interiéroch

Moderný, ale hlavne rýchly spôsob života si vyžaduje, aby sme si ho uľahčovali, a v tom nám pomáhajú materiály ako je sklo. Práve vďaka tomu, že je praktické, ľahké na údržbu, (stačí ho poumývať), nie je potrebné omietať ho a natierať farbou ako pri murovacích materiáloch, ľahko sa s ním narába, tým, že je priehľadné dovoľuje nám osadiť ho aj v malých priestoroch, pretože prepúšťa svetlo a v mnohých súčastiach interiérov je toto žiadaná vlastnosť, toto všetko robí zo skla žiadaný prvok v súčasných domácnostiach.