Liquid lipsticks nesmie chýbať

Liquid lipsticks nesmie chýbať

S výrazom liquid lipsticks ste sa už určite stretli, len ste možno nevedeli o čo presne sa jedná. Túto kozmetiku určenú na pery, by sme mohli označiť ako kombináciu lesku a rúžu. V súčasnosti ide o jeden z najväčších hitov v oblasti mejkapu a líčenia. Preto by jeden takýto kúsok nemal určite chýbať ani u vás.

mmodelka
 
Tieto rúže majú viacero pozitív. Nanesením jedného prípravku vaše pery dostanú potrebný lesk spolu s farbou. Pigmenty, ktoré sú v prípravkoch použité sú pomerne silné takže ich nemusíte nanášať vo viacerých vrstvách. Bohato postačí jedna. Hlavnou výhodou je však ich trvácnosť. Ak si ich na pery nanesiete ráno, minimálne do obeda nebudete musieť nič riešiť. Niekedy i omnoho dlhšie. Ak chcete dosiahnuť naozaj dokonalý efekt, nezabudnite ani na ceruzku. Tá krásne ohraničí pery, čím ich zvýrazní. Snažte sa vždy trafiť do rovnakého odtieňa. Inak budete vyzerať ako umelá bábika.
 
Pri používaní týchto „leskorúžov“ si dajte pozor na nadmerné vysúšanie pier. Hlavne tie s matným efektom, hneď po nanesení síce pôsobia veľmi lesklo, po chvíli sa však vpijú a pery vysušia. Riešením je dostatočná hydratácia pier pred a po ich používaní. Na ňu použite pomádu s obsahom látok, ktoré perám oddávajú potrebné tekutiny a minerály. Dôležitá je aj pravidelná starostlivosť. Raz za čas si doprajte píling a pery natrite vyživujúcimi olejmi, či krémami.

tvář
 
Trvácnosť rúžu môže byť niekedy i na škodu. Reč je o jeho odstraňovaní. Možno si myslíte, že vašim perám zvyšky neočistených líčidiel žiadnym výrazným spôsobom neuškodia. Nie je to však pravda. Rovnako ako pri pokožke, či očiach, aj pery potrebujú pravidelné a hĺbkové čistenie. V inom prípade sa nadmerne vysúšajú a lúpu. To im nepridá na kráse a nehovoríme ani o príjemnej záležitosti. Pokiaľ sa vám tento rúž nepodarí odstrániť s klasickou vodou na odličovanie, použite mastnejší krém, alebo tampónikom prejdite po perách niekoľkokrát.