Facebook bude znova kontrolovať totožnosť ľudí vlastniacich veľké stránky

Cieľom tohto kroku je zabrániť používateľom, ktorí používajú falošné účty, aby skrývajú svoju pravú totožnosť. Pán Zuckerberg povedal, že podporil navrhovanú reguláciu politických reklám.
Bolo by potrebné, aby technologické spoločnosti zhromažďovali viac údajov o zdroji týchto reklám. "Volebné rušenie je problém, ktorý je väčší ako každá platforma," napísal. "A preto podporujeme zákon čestných reklám, čo pomôže zvýšiť stĺp pre každú politickú reklamu online."

fcb

Spoločnosť Facebook takisto oznámila, že dodá väčšiu transparentnosť pri financovaní politických reklám založených na emisiách.
"Tieto kroky samy osebe nezastavia všetkých ľudí, ktorí sa pokúšajú hrať systém," povedal pán Zuckerberg. "Ale urobia to oveľa ťažšie, aby niekto urobil to, čo Rusi robili počas volieb v roku 2016 a používali falošné účty a stránky na spustenie reklám."

Ruská manipulácia
Spoločnosť požiada tých, ktorí umiestňujú politické reklamy na identifikačné číslo vydané v USA a fyzickú poštovú adresu. Na adresu bude odoslaný unikátny kód – ktorý bude musieť byť zadaný skôr, ako sa reklama môže spustiť.
Opatrenia sú v rozpore s niektorými taktikami, ktoré zrejme používa internetová výskumná agentúra, ruská "trollová farma" povedala, že manipulovala s Facebookom, aby sa zamerala na amerických voličov.
Jednou z najefektívnejších techník skupiny bolo nastavenie stránok, ktoré sa javia byť riadené vášnivými aktivistami so sídlom v USA. V niektorých prípadoch tieto stránky úspešne povzbudzovali ľudí, aby sa vydali na ulicu a podieľali sa na protestoch.

sociální sítě

Hovorkyňa povedala BBC, že spoločnosť Facebook nedokončila, čo by sa kvalifikovalo ako veľká stránka, ale že by obsahovala aj iné ukazovatele, ako aj počet sledovateľov, ktoré má stránka.
Bude tiež jasné, či stránka zmenila svoj názov. Rozumie sa, že ruskí trolli používali neškodné tituly na prilákanie stúpencov na stránku, až potom prepnúť stránku na podporu politického pohľadu.
Spoločnosť Facebook už overuje totožnosť celebrít a ďalších verejných činiteľov a systém overovania vlastníkov stránok pravdepodobne bude fungovať podobne, povedala hovorkyňa.
Krízové ​​vypočutia
Zmeny boli oznámené pred kritickým týždňom pre Facebook. V utorok pán Zuckerberg začne s okrúhlym pojednávaním v Kongrese, ktoré sa zaoberajú spracovaním dát a ďalšími otázkami na Facebooku.
Bude to prvýkrát, keď sa 33-ročný človek osobne domnieva, že zastupuje sociálnu sieť, ktorú založil, a prichádza po intenzívnom tlaku tak urobiť. Pravdepodobne na mysli senátorov a zástupcov bude to, do akej miery je Facebook schopný zabrániť pokusom manipulovať voličov v budúcnosti.

Facebook bude znova kontrolovať totožnosť ľudí vlastniacich veľké stránky
4.3 (85.71%)14